Ilie Vasile Sîrbu acuză administrația USR: „Siguranța timișorenilor nu valorează nici doi bani”. Critici dure la adresa șantierului de pe Calea Bogdăneștilor

USR

Consilierul local AUR Timiș, Ilie Vasile Sîrbu, lansează un nou atac la adresa administrației conduse de USR și a modului în care sunt gestionate lucrările publice din municipiu. Acesta susține că organizarea șantierului de pe Calea Bogdăneștilor pune în pericol siguranța pietonilor și demonstrează lipsa de preocupare a autorităților pentru cetățeni. Potrivit lui Sîrbu, compania Societatea de Drumuri Municipale (SDM) a amenajat șantierul într-un mod deficitar, fără să ofere soluții sigure

Tag-uri: USR