Jaf din interior la USR. Cum a dispărut o sumă mare de bani din conturile partidului. Dosarul a ajuns în instanță

USR

O femeie care a ocupat funcția de responsabil financiar în cadrul Uniunii Salvați România (USR) a fost trimisă în judecată de procurori, fiind acuzată că și-ar fi însușit peste 400.000 de lei din fondurile partidului. Potrivit informațiilor publicate pe portalul instanțelor de judecată, este vorba despre Ioana Cătălina D. D. , trimisă în judecată de Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 4 pentru infracțiunea de delapidare, în formă continuată, procurorii reținând 47 de acte materiale.

Tag-uri: USR