Timișul are un nou prefect, un avocat, reprezentantul USR în consiliul de Administrație al STPT
USR
Guvernul demis condus de Ilie Bolojan a aprobat, joi, printr-o hotărâre, numirea lui Paul Finta, propunerea USR, în funcția de prefect de Timiș. El o înlocuiește pe post pe Cornelia Micicoi, care și-a dat demisia. Acesta, avocat de meserie, era reprezentantul USR în consiliul de Administrație al STPT. În zilele viitoare, Finta urmează să depună jurământul pe noul post. Vă reamintim că Micicoi a fost nevoită să își dea demisia în urma unui control al EPPO, care cercetează lipsa unor fonduri
din zilele anterioare