Doliu la Spitalul Județean din Timișoara. A murit infirmiera Ecaterina Rada, colegă apreciată în secția ATI Ortopedie
Sanatate
Colectivul Spitalului Clinic Județean de Urgență „Pius Brînzeu” din Timișoara este în doliu după decesul Ecaterinei Rada, infirmieră în cadrul Compartimentului ATI Ortopedie. Femeia s-a stins din viață în data de 24 iunie 2026 , la vârsta de 59 de ani , vestea provocând profundă tristețe în rândul colegilor și al celor care au cunoscut-o. Ecaterina Rada și-a desfășurat activitatea timp de mulți ani în cadrul unității medicale, unde a fost apreciată pentru profesionalismul, devotamentul și
astăzi