S-au asfaltat noile căi de acces în curtea Spitalului Județean Galați!

Sanatate

Pe șantierul din incinta Spitalului Județean Clinic de Urgență „Sf. Ap. Andrei” Galați s-a turnat zilele trecute primul strat de asfalt pe căile rutiere de acces dinspre strada Brăilei. Lucrările fac parte dintr-un amplu proiect de modernizare, în valoare de aproape 9 milioane de lei, derulat de Consiliul Județean Galați, care vizează reabilitarea completă a infrastructurii rutiere și pietonale din această zonă. „ Proiectul include refacerea carosabilului și a semnalizării rutiere, amenajarea

astăzi