Danemarca înregistrează cea mai ridicată temperatură măsurată vreodată în țară
Vremea
Institutul Meteorologic Danez a anunțat sâmbătă cea mai ridicată temperatură de la începutul înregistrărilor meteorologice în această țară: 36,6 grade Celsius, transmite AFP. 'Cu 36,6 grade Celsius, la nord de Odense, am avut cea mai caldă zi măsurată vreodată de la începutul înregistrărilor, în 1874', a declarat serviciul meteorologic pe rețeaua socială X. AGERPRES/(AS - redactor: Dana Purgaru, editor online: Andreea Lãzãroiu) Afisari: 1
din zilele anterioare