Șofer amendat după ce și-a instalat o sirenă pe mașină ca să aibă prioritate. A rămas fără permis pentru 3 luni
Vremea
Un șofer s-a ales cu o amendă de 3.000 lei și a rămas fără permis timp de 90 de zile pentru numeroase încălcări ale Codului Rutier. Polițiștii vâlceni au descoperit că bărbatul instalase pe autoturism un dispozitiv care imita semnalele ambulanțelor și autospecialelor Poliției. Șoferul, în vârstă de 53 de ani, din comuna Mihăiești, județul Vâlcea, a fost oprit pentru control de către un echipaj al Poliției, duminică, în jurul orei 17:00, după ce polițiștii au constatat că nu a respectat
ultimele 2 ore