Nadia Comăneci: E bine ca toți copiii să încerce două-trei sporturi

Sport

Fosta mare gimnastă Nadia Comăneci a declarat, duminică, în cadrul unui masterclass pe care l-a susținut la Cluj-Napoca, în cadrul Sports Festival, în fața a aproximativ 2.000 de participanți, că este bine ca toți copiii să încerce câteva sporturi și abia apoi, dacă doresc, să se axeze pe unul dintre ele, cu care se potrivesc mai bine. 'E bine ca toți copiii să încerce mai multe sporturi. De aceea este foarte bine venit acest Sports Festival, pentru că introduce copiii la 30 și ceva de sporturi,