Abrudean: PSD ar fi putut să își asume guvernarea din primul moment; a preferat să lase să se epuizeze alte soluții
Bogdan Hofbauer
Vicepreședintele PNL Mircea Abrudean, președinte al Senatului, este de părere că PSD ar fi putut să își asume guvernarea din primul moment, dar a preferat să lase să se epuizeze alte soluții doar pentru a fi acceptată la final ''orice variantă''. Potrivit acestuia, PNL nu va da un ''cec în alb'' unui partid care a ales ''să nu fie un partener onest și să lase interesele României pe locul 2''. ''Câteva realități pe care nimeni nu le poate nega: PSD a încălcat protocolul de guvernare și tot PSD a
astăzi