Dragoş Damian, Terapia Cluj: Dragi Economişti, vă mulţumim din suflet! Noi, cei care muncim în fabrici, uzine şi combinate, va mulţumim, pentru că după ce aţi fost plecaţi din ţară vreme de 20 de ani, aţi revenit şi aţi sesizat că avem nevoie de industrializare şi internaţionalizare
Business
După întâlnirea de săptămâna trecută de la BNR trebuie să îmi fac mea culpa . Întotdeauna am avut senzaţia că pe economişti îi doare în partea exterioară a articulaţiei dintre humerus şi cubitus , care uneşte braţul cu antebraţul , de fabrici, uzine şi combinate. Asta pentru că în ultimii 20 de ani nu i-am văzut deloc îngrijoraţi să spună că dam jos fabrici, uzine şi combinate, pentru că au vorbit foarte rar de deficitul de balanţă comercială şi pentru că nu au atras atenţia că o economie
astăzi