Egiptul începe privatizarea sectorului petrolier prin ieșirea pe bursă a trei companii
Business
Egiptul a anunțat duminică ieșirea pe Bursa de Valori egipteană (EGX) a trei noi companii publice petroliere, dând astfel startul primei faze a programului guvernamental privind privatizarea sectorului, potrivit informațiilor furnizate de Consiliul de Miniștri, relatează agenția EFE. Afisari: 45
astăzi