CM 2026: 'Nu voi lăsa nimic fotbalului uruguayan', a spus selecționerul Marcelo Bielsa

Bogdan Hofbauer

'Nu voi lăsa nimic fotbalului uruguayan', a declarat abătut selecționerul Marcelo Bielsa după înfrângerea cu 1-0 în fața Spaniei , care a pecetluit eliminarea echipei sale în faza grupelor Cupei Mondiale și a marcat sfârșitul mandatului său de trei ani la conducerea echipei 'Celeste', scrie AFP. 'Orice contribuție din partea unui selecționer care lucrează de trei ani nu contează dacă nu se obțin rezultate: locul patru în calificări (zona sud-americană) nu a însemnat nimic, locul trei în Copa