CSC Dumbrăvița, învinsă pe caniculă în amicalul clasic cu UTA. Alb-verzii au testat mai mulți tineri și au câteva noutăți în condiții „de buget”

Bogdan Hofbauer

Foto: Robert Sava CSC Dumbrăvița a fost învinsă în deja obișnuitul test cu UTA din pauzele competiționale. Arădenii din prima ligă s-au impus cu 4-0 într-un joc în care ambii antrenori au experimentat cu jucătorii noi sau în probe în teren. Căldura a fost și ea un factor pe terenul din cartierul arădean Sânnicolau Mic. Acolo unde printre primele ocazii le-au aparținut oaspeților, chiar printr-un jucător transferat definitiv de la UTA – Fabiano Cibi (21 ani), acesta a rămas la alb-verzi