Comunicat de presă - Casa de Cultură a Municipiului Timișoara

Cultura

SPECTACOL EXTRAORDINAR LA DESCHIDEREA FESTIVALULUI INIMILOR Baletul Național 'Joc', al Republicii Moldova, Ansamblul 'Timișul' și actori ai Naționalului timișorean pe scena Teatrului de Vară din Parcul Rozelor Casa de Cultură a Municipiului Timișoara invită publicul miercuri, 1 iulie 2026, de la ora 20:30, în Parcul Rozelor, la deschiderea Festivalului Inimilor, care va debuta cu prezentarea ansamblurilor participante, urmată de spectacolul extraordinar 'Aleargă, dorul, aleargă', o coproducție

Tag-uri: Timișoara