Noul centru de zi din Rona de Sus a intrat din plin în funcțiune
Bogdan Hofbauer
Zilele trecute a avut loc prima întâlnire în cadrul Centrului de zi din Comuna Rona de Sus. A fost un moment de bucurie și entuziasm atât pentru copii, cât și pentru părinți. Cu această ocazie, autoritățile locale au prezentat spațiul în care se vor desfășura activitățile și au petrecut împreună cu copiii câteva ore frumoase și constructive. În cadrul întâlnirii, copiii au participat la activități sociale și de incluziune, activități recreative și de petrecere a timpului liber, precum și la
din zilele anterioare