Parisul fierbe: spitalele sunt sufocate de pacienți, iar Carrefour livrează 4 tone de gheață sub escortă
Bogdan Hofbauer
Planul de urgenţă a fost activat în spitalele din regiunea metropolitană Paris în vederea mobilizării personalului suplimentar pentru a face faţă unui număr tot mai mare de pacienţi care se confruntă cu căldura extremă care a cuprins Europa de Vest în această săptămână, transmite vineri DPA. Valul de căldură pune presiune asupra sistemului de sănătate şi, în special, asupra camerelor de gardă şi serviciilor de urgenţă, au declarat vineri autorităţile sanitare pariziene. În cadrul planului de
din zilele anterioare