"Ţara gazdă ne-a tratat foarte nedrept". Antrenorul Iranului acuză restricţiile de călătorie impuse de SUA, la CM 2026

Bogdan Hofbauer

Selecţionerul Iranului, Amir Ghalenoei, a criticat, după remiza de vineri cu Egiptul (1-1), de la Seattle, din cadrul Cupei Mondiale 2026 , restricţiile de călătorie impuse echipei de către Statele Unite, notează Agerpres. Deşi a trebuit să facă naveta din Mexic în SUA pentru cele trei meciuri din faza grupelor, Iranul a abordat partida cu Egiptul cu o şansă mică de a încheia grupa pe primul loc. SUA au relaxat uşor restricţiile de călătorie pentru echipă pentru meciul de vineri, permiţându-i