Comunicat de presă - Universitatea Politehnica Timișoara

Educație

'Gastronomia sub microscop' la UPT: chimia din farfuriile de tip fine dining Facultatea de Inginerie Chimică, Biotehnologii și Protecția Mediului din cadrul Universității Politehnica Timișoara a organizat, în data de 23 iunie 2026, un eveniment inedit, în parteneriat cu Asociația GIDE România. Sub titlul 'Atelier Student-Hub: Gastronomia sub microscop', manifestarea a oferit studenților o perspectivă inovatoare asupra industriei alimentare, demonstrând legătura indisolubilă dintre rigoarea

Tag-uri: Timișoara

din zilele anterioare