Primăria Hunedoara reactivează punctele de prim-ajutor pe timp de caniculă
Diana Nechita
Canicula revine în județul Hunedoara, iar autoritățile locale iau măsuri pentru protejarea populației. Primăria municipiului Hunedoara, prin Direcția de Asistență Socială, anunță reactivarea punctelor de prim-ajutor pe timp de caniculă, începând de mâine. Patru astfel de puncte vor funcționa pe întreaga durată a perioadei cu temperaturi extreme și vor fi deservite de asistenți medicali, în spații ventilate, unde cetățenii se vor putea adăposti de căldură și vor putea primi sprijin de
din zilele anterioare