Două studente ale Facultății de Arhitectură și Urbanism a UPT, printre finaliștii competiției internaționale CASA 2026

Educație

Un semestru de lucru intens, schimburi de idei peste granițe și dialog academic într-un context internațional s-au încheiat, pentru studenții anului II de la Facultatea de Arhitectură și Urbanism a Universității Politehnica Timișoara, prin participarea la festivitatea de premiere a Concursului Anual al Studenților Arhitecți (CASA) 2026. Evenimentul final al competiției a avut loc la FUGA – Budapest Center of Architecture, reunind studenți și cadre didactice din școlile de arhitectură

Tag-uri: Timișoara