NICIUN EXAMEN NU MERITĂ UN COPIL PIERDUT. CEA MAI MARE NOTĂ ESTE SĂ ȘTIE CĂ EȘTI ALĂTURI DE EL!

Educație

Luni, 22 iunie, polițiștii vâlceni s-au aflat în apropierea centrelor de examen, alături de elevii care au susținut prima probă a Evaluării Naționale și de părinții care i-au însoțit în acest moment important. În cadrul campaniei de informare și conștientizare inițiate de Ministerul Afacerilor Interne – „Cea mai mare notă pentru copilul tău este să fii alături de el! Niciun examen nu merită un copil pierdut!”, am transmis elevilor mesaje de încurajare și recomandări pentru gestionarea emoțiilor