Spectacol-poem susținut de poetul Miguel Gane, la Teatrul "Alexandru Davila"

Evenimente culturale

Cel mai citit poet din Spania și America Latină, argeșeanul Miguel Gane , va susține joi, 25 iunie, ora 19:00 , pe scena Teatrului "Alexandru Davila" , spectacolul-poem intitulat CE AM LĂSAT ÎNTRE NOI .   Evenimentul este organizat cu sprijinul Consiliului Județean Argeș și în parteneriat cu Centrul "Doina Argeșului" și face parte dintr-un turneu de prezentare și lansare de carte, în cadrul unui proiect care va ajunge pentru prima dată în România.  „Ce am lăsat între noi" este un spectacol -

din zilele anterioare