Din Germania, direct în talciocurile din România. Două statui de patrimoniu, recuperate de polițiști
George Mihalcea
Au dispărut din Germania, au traversat granițe și au ajuns să fie negociate prin târguri de vechituri din România. Două statui din bronz, parte dintr-un ansamblu de patrimoniu evaluat la aproximativ 90.000 de euro, au fost recuperate de polițiști după un traseu demn de un film cu hoți de artă. Informaţiile publicate pe site-ul stiridebuzau.ro pot fi preluate, în conformitate cu legislația aplicabilă, doar în limita a 150 de caractere, cu citarea sursei. URMĂREȘTE-NE PE FACEBOOK Au dispărut din
ultimele 2 ore