După numeroase acuzații și scandaluri, uzina de la Rîbnița va primi totuși o autorizație de mediu: E una temporară, valabilă până pe 31 mai
George Mihalcea
Uzina de la Rîbnița va primi o autorizație temporară de mediu. Aceasta va fi valabilă pe un termen de o lună. Decizia a fost luată la ședința de astăzi a Comisiei Situații Excepționale. „O altă decizie luată astăzi de CSE a fost să asigure prin intermediul ministerului Mediului eliberarea unei autorizații temporare de mediu pentru Uzina Metalurgică de Rîbnița. Este vorba despre o autorizație pe o perioadă de o lună, valabilă până la 31 mai”, a anunțat prim-ministra Natalia Gavrilița. Iată
din zilele anterioare