”Mândri de tine, Cosmina!” O tânără din Botoșani, șefă de promoție la Școala de Pregătire a Agenților Poliției de Frontieră din Oradea! - FOTO

George Mihalcea

Vineri, 26 iulie 2026, o nouă promoție de agenți ai Poliției de Frontieră Române a făcut pasul spre începutul unei cariere dedicate onoarei, responsabilității și serviciului în slujba cetățeanului. La Școala de Pregătire a Agenților Poliției de Frontieră „Avram Iancu” Oradea s-a derulat, în emoțiile unanime ale participanților, festivitatea de absolvire, avansarea la primul grad profesional și depunerea jurământului de credință, momente ce au marcat finalul unei perioade de pregătire intensă și