”Mândri de tine, Cosmina!” O tânără din Botoșani, șefă de promoție la Școala de Pregătire a Agenților Poliției de Frontieră din Oradea! - FOTO
George Mihalcea
Vineri, 26 iulie 2026, o nouă promoție de agenți ai Poliției de Frontieră Române a făcut pasul spre începutul unei cariere dedicate onoarei, responsabilității și serviciului în slujba cetățeanului. La Școala de Pregătire a Agenților Poliției de Frontieră „Avram Iancu” Oradea s-a derulat, în emoțiile unanime ale participanților, festivitatea de absolvire, avansarea la primul grad profesional și depunerea jurământului de credință, momente ce au marcat finalul unei perioade de pregătire intensă și
din zilele anterioare