Prima femeie care a arbitrat la Cupa Mondială și-a anunțat retragerea din arbitraj după 20 de ani de activitate
George Mihalcea
Stephanie Frappart, prima femeie care a condus la centru un meci din Cupa Mondială la fotbal, a anunţat vineri că se retrage din activitate, după două decenii de arbitraj, informează news.ro. Anunţul făcut de Stephanie Frappart (42 de ani) coincide cu numirea sa în funcţia de şef al Comisiei Arbitrilor UEFA, confirmată oficial joi. „Aş dori să felicit cariera excepţională de arbitru a lui Stephanie Frappart. Pionieră în Franţa şi la nivel internaţional, ea şi-a lăsat amprenta asupra istoriei
din zilele anterioare