SUA au lansat atacuri asupra Iranului pentru prima dată de la semnarea acordului de încetare a focului

George Mihalcea

Statele Unite au lansat atacuri puternice asupra unor baze iraniene de depozitare a rachetelor și dronelor, potrivit Comandamentului Central al SUA, primul atac de la semnarea memorandumului de înțelegere între cele două țări. Adaugă-ne ca sursă preferată în Google Urmărește-ne în Discover Comandamentului Central al SUA a precizat că atacurile, care au vizat și stații radar de pe coastă, au fost o ripostă la un atac iranian asupra unei nave comerciale, care a avut loc vineri, scrie Sky News .