Căpitanul Iranului se revoltă la Campionatul Mondial: „FIFA trebuia să rezolve asta!” Critici aduse la adresa SUA
Government
Căpitanul Iranului, Mehdi Taremi, a pus la îndoială dacă echipa sa este binevenită la Cupa Mondială, criticând vehement condițiile în care joacă în Statele Unite, după ce au remizat vineri cu Egiptul, scor 1-1, relatează Reuters. Taremi a ratat o lovitură de pedeapsă la începutul meciului și a trimis o lovitură de cap în bara transversală, înainte ca un gol aparent decisiv pentru Iran, care ar fi garantat calificarea în faza grupelor la a șaptea încercare, să fie anulat pentru ofsaid.
ultimele 2 ore