Anunţ important din Bulgaria. Vinieta se scumpeşte cu 30% de la 1 august, amenzi mai mari pentru şoferi

Infrastructura

Românii care intenționează să călătorească în Bulgaria în această vară vor trebui să scoată mai mulți bani din buzunar. Autoritățile de la Sofia vor majorarea cu aproximativ 30% a tarifelor pentru vinietele electronice, noile prețuri urmând să intre în vigoare de la 1 august, conform unui proiect de lege care este în consultare publică, document elaborat de Ministerul Dezvoltării Regionale şi Lucrărilor Publice de la Sofia, conform Novinite. Adaugă-ne ca sursă preferată Măsura îi vizează direct