Patru noi treceri de pietoni semaforizate au fost puse în funcțiune, în București

Infrastructura

Primăria Capitalei a anunțat că patru noi treceri de pietoni semaforizate au fost puse în funcțiune în București, în cadrul programului de extindere a rețelei de semaforizare din Capitală. Potrivit informațiilor transmise de municipalitate, noile treceri sunt dotate cu instalații moderne de semaforizare, butoane pentru solicitarea traversării, dispozitive acustice destinate persoanelor cu deficiențe de vedere, dar și cu marcaje și indicatoare rutiere noi. Unde au fost instalate patru noi

Tag-uri: Bucureşti Primaria Capitalei

din zilele anterioare