Portalul „e-Sănătatea Mea” reprezintă una dintre componentele esențiale ale noului PIAS – Platforma Informatică a Asigurărilor Sociale de Sănătate
Infrastructura
”Sănătatea ne unește. Iar atunci când interesul pacientului este pus pe primul loc, putem construi împreună proiecte care schimbă cu adevărat sistemul de sănătate din România. Doresc să adresez sincere mulțumiri domnului ministru al Sănătății, Cseke Attila, pentru susținerea și promovarea inițiativei legislative privind înființarea portalului „e-Sănătatea Mea”. De asemenea, adresez aceleași mulțumiri domnului ministru Alexandru Rafila și domnului ministru Alexandru Rogobete, cu care atât eu
din zilele anterioare