Sorin Grindeanu: Dacă voi primi mandatul de prim-ministru, nu voi avea niciun vicepremier

Infrastructura

Președintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat miercuri că, în cazul în care va fi nominalizat premier, Guvernul pe care îl va alcătui nu va avea niciun vicepremier și că, de asemenea, va reduce numărul secretarilor de stat. Grindeanu a fost întrebat dacă din Guvernul pe care urmează să îl facă, în cazul în care va primi nominalizarea la funcția de premier, vor face parte și miniștri tehnocrați. 'Colegii mei m-au mandatat, dacă voi fi nominalizat, să-mi formez echipa dincolo de, sigur, cu

Tag-uri: PSD Sorin Grindeanu