120 de sancțiuni, aplicate de polițiștii doljeni într-o singură zi

Justitie

Polițiștii rutieri din Dolj au desfășurat, în cursul zilei de ieri, acțiuni pentru creșterea siguranței în trafic, vizând în special șoferii care folosesc telefonul mobil la volan, nu poartă centura de siguranță sau adoptă alte comportamente care le pot distrage atenția. Controalele au avut loc în intervalele orare 07:00–10:00 și 15:00–19:00, fiind desfășurate de polițiștii Serviciului Rutier Dolj, Biroului Rutier Craiova și ai structurilor de poliție rutieră din județ, potrivit IPJ Dolj. În

din zilele anterioare