Amenda de 100000 de lei aplicata de comisarii cadrul Garzii Naționale de Mediu la o stație de preepurare din localitatea SEBIȘ
Justitie
Amendă de 100.000 de lei și propunere de suspendare a activității pentru o stație de preepurare din localitatea SEBIȘ-jud.ARAD. Ca urmare a numeroaselor sesizări primite de la locuitorii din zonă privind un disconfort olfactiv major (mirosuri insuportabile), comisarii din cadrul Gărzii Naționale de Mediu – Comisariatul Județean Arad au descins într-un control inopinat la stația de preepurare a apelor uzate din localitatea Sebiș. La fața locului, reclamațiile cetățenilor s-au confirmat în
din zilele anterioare