Arest la domiciliu pentru încălcarea măsurilor dispuse prin ordinul de protecție și distrugere
Justitie
Marți 23 iunie, polițiștii din cadrul Secției 2 Poliție Rurală Galați au luat măsura reținerii, pentru 24 de ore, față de un bărbat, în vârstă de 45 de ani, din comuna Pechea, cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de încălcarea obligațiilor impuse prin ordinul de protecție și distrugere. Ulterior, în cursul zilei de 24 iunie, instanța de judecată a dispus față de acesta măsura arestului la domiciliu, pentru o perioadă de 30 de zile. Din cercetările efectuate a reieșit că la data de 23 iunie,
din zilele anterioare