Caporal din Armata Română, condamnat după ce a provocat un accident cu o alcoolemie de aproape 2,5 la mie. Militarul conducea un BMW și abia se ținea pe picioare
Justitie
Un caporal din cadrul Unității Militare 01021 Lugoj a fost condamnat de Tribunalul Militar Timișoara după ce a urcat băut la volan și a provocat un accident rutier în municipiul Lugoj. Militarul a fost prins cu o alcoolemie de aproape 2,5 grame la mie în sânge, iar instanța a admis acordul de recunoaștere a vinovăției încheiat cu procurorii, dispunând o pedeapsă cu suspendare. Incidentul s-a produs în noaptea de 12 noiembrie 2025, în jurul orei 01:30. Potrivit actelor din dosar, caporalul
din zilele anterioare