DGPMB: Focuri de armă pentru prinderea unor tineri care dețineau o pungă cu droguri
Justitie
Doi tineri, bănuiți că dețineau substanțe susceptibile a avea efecte psihoactive, au fost prinși după o urmărire a polițiștilor pe mai multe străzi din Capitală, în cadrul căreia oamenii legii au folosit armamentul din dotare pentru somarea unuia dintre suspecți. La data de 24 iunie, în jurul orei 20:20, polițiști din cadrul Secției 4 Poliție, aflați în exercitarea atribuțiilor de serviciu, au observat două persoane al căror comportament a atras atenția, pe șoseaua Nicolae Titulescu. În
din zilele anterioare