Garda de Mediu a verificat toate gropile de gunoi municipale și a dat amenzi de 1,1 milioane de lei
Justitie
Garda Națională de Mediu și Inspectoratul General pentru Situații de Urgență au verificat toate cele 50 de depozite conforme de deșeuri municipale clasa B din România, în urma cărora au fost adate amenzi de 1,1 milioane de lei. Adaugă-ne ca sursă preferată în Google Urmărește-ne în Discover Acțiunea la nivel național s-a desfășurat în perioada 25 mai – 12 iunie 2026, la începutul sezonului cald, perioadă în care crește riscul de autoaprindere și incendii. Comisarii de mediu au dat 18 amenzi în
ultima oră
din zilele anterioare