Interlopul Fane Văncică a fost trimis în judecată pentru şantaj, după ce a cerut taxă de protecție lunară de 25.000 de lei

Justitie

Interlopul Fane Văncică a fost trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 1 într-un dosar în care este acuzat că ar fi cerut unui afacerist o taxă de protecţie lunară în valoare de 25.000 de lei. Joi a fost sesizată instanţa competentă cu rechizitoriul întocmit de procurorul de caz, prin care s-a dispus trimiterea în judecată a unui bărbat recidivist, sub măsura preventivă a arestului preventiv, pentru săvârşirea infracţiunii de şantaj în formă continuată (4