Primarul din Drăguțești, pus sub control judiciar, cu interdicția de a conduce instituția în următoarele 60 de zile
Justitie
După cele 24 de ore petrecute în arestul Poliției Gorj, și primarul comunei Drăguțești, Dumitru Ion Popescu, a fost pus control judiciar, pentru 60 de zile, însă cu interdicția de a conduce instituția în această perioadă. Edilul-șef este cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de omisiune a sesizării. Anchetatorii spun că ar fi trebuit să sesizeze organele de urmărire penală cu privire la producerea unui prejudiciu în patrimoniul unei societăți aflate în subordinea autorității administrației
ultimele 2 ore
din zilele anterioare