Bihorel: Și morții au dreptul la locuri de parcare

Partide şi politicieni

După ce Primăria s-a învrednicit să digitalizeze cât de cât evidența parcărilor de domiciliu, au ieșit la iveală o serie de lucruri stranii. Oameni care nu și-au mai reînnoit abonamentul, alții care ocupau locuri la mica înțelegere cu administratorii de bloc și, în fine, decedați care depuneau anual cerere pentru parcare. Păi să fi fost Bolojan primar, îi venea imediat ideea ca și morții, pe lângă taxa de concesiune datorată ADP-ului, să mai plătească niște bani și pe motiv că rezidenții n-au

din zilele anterioare