Intervenție a forțelor speciale în Germania: Un român a luat ostatici doi angajați ai unei primării, s-a stropit cu benzină și a amenințat că arde totul
Partide şi politicieni
Cuprins: Românul s-a baricadat în Primărie și a luat doi angajați ostatici S-a stropit cu o substanță inflamabilă și avea o brichetă Ostaticii au scăpat nevătămați Poliția caută motivul gestului Primăria a fost închisă după incident Momente de panică în orașul german Lengerich, din landul Renania de Nord-Westfalia, unde un cetățean român în vârstă de 47 de ani a luat ostatici doi angajați ai Primăriei și s-a baricadat într-un birou, după ce s-a stropit cu o substanță inflamabilă. Forțele
din zilele anterioare