Școala „Ioan Slavici” din Oradea, reabilitată cu bani din PNRR: lucrările au ajuns la 80% (FOTO)

Partide şi politicieni

Lucrările de reabilitare energetică a Școlii Gimnaziale „Ioan Slavici” din Oradea, de pe Calea Clujului, au ajuns la un stadiu de execuție de 80%, a anunțat vineri Primăria Oradea. Intervențiile vizează clădirile în care învață elevii din clasele 0-4, respectiv două corpuri cu regim de înălțime parter, iar proiectul este finanțat prin Programul Național de Redresare și Reziliență. Potrivit municipalității, lucrările „vor fi finalizate până la sfârșitul lunii august”, de altfel termenul-limită