Comunicat de presă - Ordinul Arhitecților din România
Preşedinţie
Obiectiv OAR: arhitecții - resursă valoroasă și respectată în societate București, 26 iunie 2026 Ștefan Bâlici, președintele OAR proaspăt reconfirmat în funcție, a anunțat prioritățile strategice pentru noul mandat (2026-2030): Calitatea mediului construit, adaptarea la noile tehnologii și lărgirea spectrului de practică, inclusiv implicarea arhitecților în gestionarea situațiilor de risc Ștefan Bâlici, Președintele Ordinului Arhitecților din România începe al doilea mandat, în urma confirmării
din zilele anterioare