PAS preia controlul la Orhei: Conducerea raionului a fost demisă, iar un consilier al partidului de guvernare - ales președinte
Preşedinţie
Consiliul Raional Orhei a votat demiterea fostei conduceri a raionului, iar consilierul PAS Valentin Uncu a fost ales în funcția de președinte al raionului. Decizia a fost adoptată în cadrul ședinței de astăzi a Consiliului Raional. „Astăzi, Consiliul Raional Orhei a votat demiterea fostei conduceri a raionului, iar Valentin Uncu, consilier din fracțiunea PAS, a fost ales în funcția de președinte al raionului Orhei”, se arată într-un comunicat. La 22 mai, alesul din Consiliul Orașului Durlești
din zilele anterioare