(video) „Cafea nu le-am turnat”. Grosu și Stefanco, replici acide în Parlament pe discuțiile cu fermierii: „- Se vorbește prin culise ca i-ați speriat!”- „Cu tractorul nu i-am intimidat”
Preşedinţie
Deputatul Ștefanco a invitat-o pe ministra Agriculturii, Ludmila Catlabuga, să vină cu o poziție după ședința de ieri cu fermierii organizată la Parlament, la care a participat și președintele Legislativului, Igor Grosu. „Există discuții că ați intimidat și ați speriat unii fermieri”, i s-a adresat Stefanco președintelui Parlamentului. „- Am impresia că ieri ați băut cafea cu fermierii, iar unii din ei discută prin culise că i-ați intimidat și speriat. - Cu tractorul nu i-am intimidat și cafea
din zilele anterioare