Soluția pentru deșeurile voluminoase și periculoase
Government
Campania de vară în care orădenii au putut solicita colectarea deșeurilor voluminoase și periculoase de la domiciliu s-a încheiat săptămâna trecută. Peste 200 de orădeni au răspuns apelului lansat de Primăria Oradea în parteneriat cu RER Vest. Următoarea campanie este programată între 31 august - 11 septembrie. Însă, operatorul de salubritate le reamintește cetățenilor care doresc să se debaraseze de deșeuri atipice că o pot face pe toată durata anului la centrele cu aport voluntar (CAV). În
ultimele 2 ore