Întâlnire la Casa albă între Mark Rutte și Trump. Șeful NATO încearcă să reducă tensiunile înaintea summitului de la Ankara
Statele Unite
Galerie Foto 6 Adaugă Gândul ca sursă preferată Urmărește-ne în Discover Secretarul general al NATO , Mark Rutte, se întâlnește miercuri cu președintele american Donald Trump la Casa Albă, în încercarea de a destinde tensiunile provocate de conflictul cu Iranul, al nemulțumirilor exprimate de Washington față de aliații europeni și al pregătirilor pentru summitul NATO programat pe 7 și 8 iulie, la Ankara , relatează Reuters . Relația dintre SUA și NATO, pusă din nou la încercare Mark Rutte
din zilele anterioare