Dorim să construim un V4 care să apară ca o voce puternică și credibilă în procesul decizional european (Péter Magyar)
Uniunea Europeana
Cooperarea celor Patru de la Visegrad a revenit, a declarat prim-ministrul ungar la o conferință de presă care a avut loc marți, la Gödöllő, după reuniunea șefilor de guvern ai Cooperării de la Visegrad (V4). Péter Magyar a purtat discuții cu prim-ministrul ceh Andrej Babis, prim-ministrul polonez Donald Tusk și prim-ministrul slovac Robert Fico, la Palatul Grassalkovich din Gödöllő, judeţul Pesta. Premierul ungar a subliniat că Ungaria, Republica Cehă, Polonia și Slovacia sunt angajate în
astăzi