Și-a dat demisia imediat după eliminarea de la Mondiale: "Vă mulțumesc că m-ați primit"

Sport

Steve Clarke a demisionat din funcția de selecționer, după eliminarea Scoției de la Cupa Mondială. Federația Scoțiană de Fotbal a anunțat plecarea sa într-un comunicat la doar câteva momente după victoria Croației asupra Ghanei, sâmbătă, care a pecetluit soarta Scoției. BBC Scotland a aflat că jucătorii au fost anunțați sâmbătă, Clarke și lotul fiind încă la baza lor din Charlotte. El semnase un nou contract pe patru ani cu doar o lună în urmă. Scoțienii au învins Haiti cu 1-0 în primul lor